Ośrodki wypoczynkowe Gdańsk

Liczba ofert: 2
Od 0 zł
(0 opinii)
Villa Vega Gdańsk
Gdańsk, Falowa 4a , Trójmiasto
Kategoria: Pensjonaty Gdańsk
Villa Vega położona jest na malowniczym terenie
Wyspy Sobieszewskiej należącej do miasta Gdańsk, w sąsiedztwie pięknych, czystych plaż oraz zielonych lasów...
Gdańsk, ul.Kliniczna 1c , Trójmiasto
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Gdańsk
Gdańsk Pokoje Gościnne Miks to prywatny obiekt
hotelowy znajdujący się w Gdańsku Wrzeszczu.

O miejscowości Gdańsk

Gdańsk to miasto wojewódzkie (siedziba woj. pomorskiego), na prawach powiatu, na obszarze Żuław Wiślanych i Pojezierza Kaszubskiego, u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto.

Jeśli planujesz odpocząć nad morzem to ośrodki wypoczynkowe Gdańsk zapraszają!

Gdańsk to dość turystyczne miasto, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie. Największy i najnowocześniejszy port morski, po zbudowaniu Portu Północnego. Duży ośrodek przemysłu stoczniowego. Duży ośrodek kulturalny - teatr, opera, filharmonia, muzea wśród nich Muzeum Narodowe. Liczne instytuty naukowe, kilka wyższych uczelni. Ośrodek turystyczny - zabytkowe zespoły Głównego i Starego Miasta. To wszystko oferuje swoim turystom ta niezwykła stolica portów morskich. 

Najlepiej, by ośrodek, w którym się zatrzymamy był ulokowany w centrum Starego Miasta, bądź też w jego pobliżu. Nie jest tajemnicą, iż stamtąd (od Starego Miasta) mamy niemal wszędzie blisko. Każda atrakcja jest w zasięgu maksymalnie kilkunastominutowego spaceru, przez co nie musimy nawet korzystać z komunikacji miejskiej.

Jakie ośrodki wypoczynkowe w Gdańsku cieszą się największą popularnością?

Turyści chętnie planują noclegi w Gdańsku w tutejszych ośrodkach wypoczynkowych. Swobodnie mogą tu nocować liczne grupy zorganizowane, a także rodziny i turyści indywidualni. W ośrodku wypoczynkowym łatwo można zorganizować sobie czas, wiele z nich posiada bowiem bogatą ofertę rekreacyjną. Dodatkowo, wybierając ośrodek nie jesteśmy skazani tylko na jeden typ noclegu – możemy decydować pośród pokoi, mieszkań i domków, znajdujących się na terenach ciekawie zaaranżowanych kompleksów. Obiekty te posiadają łazienki, sypialnie, niezbędne naczynia oraz TV. Ponadto- tego rodzaju baza oferuje możliwość korzystania ze stołówki i świetlicy, posiada salę bankietowa, piłkarzyki, plac zabaw, boisko do siatkówki, oraz stół do ping-ponga. Ośrodki wypoczynkowe w Gdańsku to w większości obiekty całoroczne, a w niektórych latem funkcjonują także pola namiotowe - tak jest w ośrodku na ul. Trałowej. Dodatkowo, w lecie z tym obiektem sąsiaduje park zabaw dla dzieci, gdzie nie tylko pociechy ale i dorośli chętnie spędzają cały dzień. Poza tym, co ważne dysponują one dogodną lokalizacją dla wszystkich, którzy marzą o niezakłóconym odpoczynku pośród lasów i ścieżek rowerowych, oraz blisko morza. W Gdańsku położone są także ośrodki wypoczynkowe, dopasowane do potrzeb gości biznesowych. Niektóre posiadają też sale konferencyjne i miejsca do grillowania. Natomiast inne ogrody i strzeżone parkingi. Pozytywne opinie pozyskują ośrodki z możliwością wyżywienia (również dla większych grup), oraz z dostępem np. do siłowni, sali gimnastycznej, czy strefy zabiegowej. Dzięki takiemu wyposażeniu można tutaj aktywnie spędzić urlop, nawet w zimie. Turyści doceniają wyposażenie ośrodków wypoczynkowych w Gdańsku pod kątem pobytu z dziećmi. Najchętniej wybierane są takie, które posiadają plac zabaw, świetlicę, dostęp do internetu, oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego.

ATRAKCJE: 

Wybierając się na weekend, czy też dłuższy wypad do Gdańska, warto zwrócić uwagę na to, jakie tamtejsze zabytki/ atrakcje chcemy zobaczyć. Dobrze jest też wybrać odpowiednie miejsce noclegu, aby było w miarę blisko i zwiedzanie nas zbytnio nie męczyło. Wieczorny lub poranny spacer wzdłuż Motławy, czy podziwianie wschodu słońca z Góry Gradowej, jest dużo łatwiejsze, gdy śpimy gdzieś w okolicy, i nie musimy tracić czas na dojazdy. Podczas zwiedzania atrakcji Gdańska zostaliśmy wyposażeni w Kartę Turysty. Karta ta umożliwia darmowe wejścia do ponad 20 atrakcji, a także oferuje zniżki w kolejnych 30. Jest ona dostępna w kilku różnych wersjach: Pakiet Rodzina & Zabawa, Pakiet Zwiedzanie, Pakiet Metropolia. Należy zdecydować, na ile potrzebujemy tego rodzaju karty: 24, 48, lub 72 godziny. Wszystkie szczegóły znajdziemy na dedykowanej stronie -> Karta Turysty. 

Często odwiedzane są: 

 • Ratusz Miasta 
 • Fontanna Neptuna
 • Bzylika Mariacka 
 • Dom Uphagena 
 • Dwór Artusa
 • Aquapark
 • Centrum Hevelianum
 • Zielona Brama
 • Wieża Widokowa 
 • Westerplatte-Historyczne miejsce Gdańska
 • Europejskie Muzeum Solidarności
Jakich cen noclegów możemy się spodziewać, wybierając na czas pobytu ośrodek wypoczynkowy?

Wybór ośrodka to opłacalny nocleg dla rodzin, lub grup przyjaciół. Z reguły obiekty, jakimi są ośrodki wypoczynkowe cieszą się przystępnymi, umiarkowanymi cenami. Nie generują wielkich kosztów, co wydaje się być bardzo atrakcyjną ceną przy uwzględnieniu stopnia komfortu, prywatności i bezpieczeństwa pobytu w takim miejscu. Cena zależy głównie od standardu i długości pobytu. Może się też różnić w zależności od sezonu.

Co dla rodzin z dziećmi? 

Właściciele ośrodków są otwarci na przyjmowanie rodzin z dziećmi. Turyści doceniają wyposażenie ośrodków wypoczynkowych w Gdańsku pod kątem pobytu z dziećmi. Najchętniej wybierane są takie, które posiadają plac zabaw, świetlicę, dostęp do internetu, oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. Polecaną atrakcją dla rodzin z dziećmi jest Centrum Hevelianum, czyli muzeum nauki. Każde dziecko i dorosły przechodzi przez najróżniejsze wystawy związane z fizyką, chemią, przyrodą czy otaczającym nas światem. Na każdej z nich czekają na nas eksponaty, które można dotknąć, pobawić się, rozwiązać zagadkę, lub po prostu użyć ich i zobaczyć jak to w praktyce działa. Rozkręcicie tornado, poczujecie na własnej skórze, jak potężna jest trąba powietrzna, zasiądziecie za kierownicą bolidu, zobaczycie wnętrze igloo czy spróbujecie rozwiązać matematyczne łamigłówki. Super zabawa dla małych i dużych. Zdecydowanie zarezerwujcie sobie sporo czasu, aby nacieszyć się eksponatami. To niezapomniana dawka świetnej zabawy dla wszystkich, rozwijająca kreatywność, a także dostarczająca masy wrażeń!