Noclegi Koszalin

Liczba ofert: 9
Od 50 zł
(0 opinii)
Pokoje Gościnne u Mikołaja
Pękanino, 6b , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Pękanino
Serdecznie zapraszamy do miejscowości Pękanino, właśnie tu
znajduje się obiekt Pokoje gościnne U Mikołaja. Miejscowość odalona jest od morza o 30 km, leży pomiędzy
Koszalin, Zdobywców Wału Pomorskiego 62 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Koszalin
W domu udostępniamy duże, 2-osobowe pokoje 15
m, osobną kuchnię i łazienkę.
Koszalin, Sucharskiego 5D , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Koszalin
Pokoje gościnne na III piętrze plus łazienka,
kuchnia, balkon.
(0 opinii)
, Północna 22 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Domki
(8 opinii)
Koszalin, Franciszkańska 62 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Koszalin
Zapraszamy na wypoczynek i noclegi nad morzem
! Posesja położona jest 4 km. w linii prostej do morza, przy trasie na Mielno-Kołobrzeg, a dojazd
Od 35 zł
(0 opinii)
Pokoje Gościnne Koszalin
Koszalin, Jantarowa 5 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Koszalin
Do dyspozycji gości pokoje z prywatnymi łazienkami,
TV, internet, aneks kuchenny, parking na posesji.
Koszalin, Sportowa 14 14 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Hotele Koszalin
Od 30 zł
(0 opinii)
Nocleg 62 Koszalin
Koszalin, Zdobywców Wału Pomorskiego 62 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Koszalin
Obiekt znajduje się w, spokojnej dzielnicy Koszalina
Rokosowo.
Koszalin, Gerberowa 44 , Pomorze Zachodnie
Kategoria: Kwatery Koszalin
Do państwa dyspozycji mamy całe piętro domu
jednorodzinnego, wraz z kuchnią, łazienką. Do wynajęcia są poszczególne pokoje. Na posesji znajduje się miejsce do grillowania

O miejscowości Koszalin

 
Po raz pierwszy Koszalin wymieniony został w Kronice Wielkopolskiej, jako jeden z grodów zdobytych w 1107 r. przez Bolesława Krzywoustego. Wiadomo też , że od X do XIII w. jako gród słowiański spełniał rolę usługową wobec słynnego ośrodka kultowego na pobliskiej Górze Chełmskiej. Tutaj w XIII w. zbudowano kaplicę chrześcijańską, znany w średniowieczu ośrodek pielgrzymi. Koszalin w 1266 roku otrzymał prawa miejskie .W połowie XIV w. decyzją rady miejskiej kupiono na potrzeby miasta jezioro Jamno z mierzeją .W 1653 po wymarciu książąt pomorskich zajęte przez Branderburgię. Niegdyś handlowe miasto portowe (port nad jeziorem Jamno). Po zamuleniu przesmyku łączącego jezioro Jamno z morzem (1690) nastąpiło zahamowanie handlu i upadek miasta.
Prawie całe miasto spłonęło w pożarze w 1718 r. i od tego czasu miasto rozwijało się bardzo powoli.
Po wojnie w końcu Koszalin trafił w granice Polski. W 1945 władze nowego województwa zachodniopomorskiego kilka razy przenosiły się między Koszalinem i Szczecinem. W 1950 podzielono województwo "zachodniopomorskie" na "szczecińskie" i "koszalińskie".

Koszalin jest miastem należącym do województwa zachodniopomorskiego. Pod względem wielkości jest miastem drugim na Pomorzu Zachodnim. Malownicza miejscowość położona nad rzeką Dzierżęcinką, otoczona jeziorami : Jamno i Lubiatowo Północne. Centrum miasta oddalone jest od morza o 11 km.
Co roku przyjeżdża tu tysiące turystów, ponieważ jest naprawdę co zwiedzać.
Dla miłośników historii przede wszystkim trzeba wspomnieć : mury obronne średniowieczne , o obwodzie 1600 m, umocnione były 46 czatowniami i 3 bramami, które tworzyły zamknięty pierścień. Pierwotny szkielet murów Koszalina, zbudowany po lokacji miasta, stanowił pierścień wałów ziemnych z drewnianą palisadą, otoczony fosą i stawami. Ten system umocnień przetrwał do 1291 r. Nowe obwarowania zbudowano już z cegły i kamieni. Do początku XVIII w. mury zachowały się w pierwotnym stanie. Niestety nastąpił pożar w 1718 r. były stopniowo obniżane do wysokości 3 m. W XIX w. bramy miejskie rozebrano, a do pozostałości murów dobudowano domy. Do dziś części murów zachowały się do dzisiaj, m.in. najdłuższy około 60 m pomiędzy ul. Mickiewicza i Młyńską i najwyższy, sięgający 6 m, przy ul. Marii Ludwiki.
Kolejnym zabytkiem , który warto zobaczyć to Pałac młynarza i młyn z XIX w.- jego historia dość ciekawa, ponieważ 1266 młyn wybudowano i przetrwał on aż do wielkiego pożaru z 1601 r. Wielokrotnie był modernizowany , zaś pod koniec XIX w do młyna dobudowano pałac młynarza.
Skansen kultury jamneńskiej – zabytkowa zagroda rybacka z 1869 r. , w której eksponowane są zabytki kultury jamneńskiej i pomorskiej. Kościół zamkowy z XIII/XIV w- obecnie cerkiew prawosławna . Budowla powstała powstała ok 1300 r. i sprawowała funkcję klasztoru cysterek.
Godne uwagi dla turysty może być Domek Kata , kamienica gotycka z XV w. a obecnie siedziba teatru. W Koszalinie jest jeszcze wiele zabytków , które warto zwiedzić.

Dla aktywnie spędzających znajdą się ciekawe szlaki : Szlak im. Józefa Chrząszczyńskiego( czerwony) – o długości 25 km. Prowadzi przez kompleks Góry Chełmskiej. Głownie jest to trasa przez tereny leśne . Szlak Porwanego Księcia ( niebieski) – trasa o długości 12 km, Koszalin- Sianów- Góra Chełmska. Nazwa szlaku pochodzi od historycznego zdarzenia z roku 1480 związanego z porwaniem księcia Bogusława X przez koszalinian.
Będąc w Koszalinie nie ma możliwości by się nudzić .Zarówno dorośli jak i młodzież coś dla siebie znajdą . Warto przyjechać do tego historycznego miasta , tym bardziej , że jest niedaleko do morza.