Agroturystyka Duszniki-Zdrój

Liczba ofert: 1
Od 110 zł
(2 opinii)
Bobrowniki
Szczytna, Bobrownicka 29 , Góry Stołowe
Kategoria: Agroturystyka Szczytna
Agroturystyka Bobrowniki to komfortowe noclegi w Szczytnej
– w Kotlinie Kłodzkiej blisko uzdrowisk Duszniki – Zdrój, Polanica – Zdrój czy Kudowa - Zdrój oraz

O miejscowości Duszniki-Zdrój

Duszniki Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie dolnośląskim tuż przy granicy z Czechami. Miasto leży w dolinie Bystrzycy Dusznickiej i stanowi doskonałą bazę wypadową w Góry Stołowe, Bystrzyckie oraz Orlickie. Liczne szlaki piesze i rowerowe, stacje narciarskie, strasy biegowe, a także cenne zabytki zachęcają do odwiedzenia Dusznik Zdroju. 

Jeśli szukasz noclegu w górach to Duszniki Zdrój agroturystyka będzie najlepszym rozwiązaniem!

Agroturystyka w Dusznikach - Zdrój stanowi dobrą bazę wypadową w Góry Bystrzyckie, Stołowe oraz Orlickie. Gospodarstwa agroturystyczne oferują noclegi z wyżywieniem, które bardzo często przygotowywane są z własnych produktów. Na miejscu znajdują się zwierzęta gospodarskie, co z kolei stanowi wspaniałą atrakcja dla dzieci. Wybierając agroturystkę w Dusznikach Zdroju możemy liczyć na mnóstwo atrakcji: 

  • baseny,
  • piesze i rowerowe szlaki turystyczne, 
  • wyciągi i trasy narciarstwa biegowego, 
  • zabytki architektury, 
  • muzea
Jakie gospodarstwa agroturystyczne wybierają turyści?

Turyści, którzy chcą wypocząć z dala od zgiełku, naładować przysłowiowe baterię i pobyć blisko natury często wybierają agroturystykę na nocleg. Istotą agroturystyki jest bezpośredni związek z otoczeniem, kulturą i tradycją regionu. Czyste powietrze czy naturalne krajobrazy pozwalają nie tylko wyciszyć się i zrelaksować, ale także w wielu przypadkach wrócić do dzieciństwa. Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne oferują nie tylko możliwość zamieszkania na jakiś czas na wsi czy pracę w polu, sadzie albo przy zwierzętach. Turyści mogą spodziewać się także dodatkowych atrakcji, które sprawią, że spędzone na wsi wakacje będą wyjątkowe. Jedną z nich z pewnością są domowe posiłki przygotowywane przez gospodarzy z zasobów, których w gospodarstwie jest wiele. Ekologiczne warzywa, jajka, czy mleko prosto od krowy pozwalają stworzyć smakołyki, których próżno szukać w miejskich restauracjach.