Ośrodki wypoczynkowe Duszniki-Zdrój

Liczba ofert: 2
(0 opinii)
Duszniki-Zdrój, Świerczewskiego 41 , Dolny Śląsk
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Duszniki-Zdrój
Od 50 zł
(0 opinii)
Ośrodek Wypoczynkowy Lissa
Łężyce, 71 A , Góry Stołowe
Kategoria: Ośrodki wypoczynkowe Łężyce
Serdecznie zapraszamy Państwa na wypoczynek w Górach
Stołowych! Ośrodek Wypoczynkowy Lissa znajduje się w miejscowości Łężyce, która leży na południowo zachodnich zboczach Narożnika.

O miejscowości Duszniki-Zdrój

Duszniki - Zdrój to fascynujące miejsce na mapie turystycznej Gór Stołowych. Świetna lokalizacja miasta oraz liczne jego zabytki i atrakcje oraz pobliskie ciekawe miejsca przyciągają turystów o każdej porze roku. Miasto słynie z odbywającego się co roku Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, które nieostatnie przyciąga miłośników muzyki klasycznej z całego świata. Ponadto Duszniki - Zdrój to także świetne miejsce dla miłośników narciarstwa. Znajdująca się na Zieleńcu stacja narciarska pozwala zarówno początkującym narciarzom jak i tym bardziej zaawansowanym aktywnie spędzić czas. Podstawą leczenia w Dusznikach są wody mineralne o szczególnych właściwościach, tryskające z tutejszych źródeł - Pieniawa Chopina (szczawy ziemno-żelaziste o temperaturze 20°C), Jan Kazimierz, Zimny Zdrój i Agata. Warto dodać, że Duszniki są znaczącym ośrodkiem przemysłu szklarskiego ze szlifiernią kryształów, ale przede wszystkim ważnym ośrodkiem turystycznym.

Jeśli planujesz wyjazd w góry to Duszniki - Zdrój ośrodki wypoczynkowe będą najlepszym pomysłem!

Duszniki - Zdrój ośrodki wypoczynkowe sprzyjają uprawianiu sportów zimowych - narciarstwu zjazdowemu i biegowemu. Miłośnicy górskich wypraw mają do dyspozycji kilometry tras w pobliskich Górach Stołowych, Orlickich i Bystrzyckich. W pobliżu znajdują się także liczne zabytki architektury. Poza tym oferują wiele miejsc noclegowych. To świetne miejsca dla grup, zielonych i białych szkół, czy na imprezy firmowe. Mimo, iż największej liczby turystów dopatrzeć się można zwykle w sezonie zimowym, to w okresie letnim nie brakuje chętnych, którzy obierają Duszniki - Zdrój jako celowego miejsce swojego wypoczynku. W Dusznikach oczywiście praktykuje się turystykę pieszą, górską oraz doskonale rozwiniętą turystykę rowerową - tu dostępny jest tor Single Track.

Co warto zwiedzić decydując się na ośrodki wypoczynkowe w Dusznikach - Zdroju? 

Decydując się na noclegi w Dusznikach - Zdroju należy dokładnie sprawdzić mapę atrakcji miasta i jego okoli. Poniżej przedstawiamy najczęściej odwiedzane miejsca Dusznik:

1. Park Zdrojowy z dworkiem Chopina

2. Pieniawa Chopina - ujęcie wody mineralnej ukazane w bardzo nowoczesne w formie - przeszklone i zamknięte niby w ośmiokątnej szklanej kapsule.

3. Pijalnia Wód Mineralnych.

4. Dusznicki Rynek z Ratuszem i pręgierzem.

5. Muzeum Papiernictwa.

6. Autostrada czyli droga wojewódzka nr 389 - DW389 biegnąca przez Sudety, w Górach Bystrzyckich i Górach Orlickich, przy granicy z Czechami.

7. Rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem.

8. Kolorowa Fontanna.

9. Błędne Skały (Karłów).

10. Fort Ostróg (Srebrna Góra).

Oczywiście nie sposób zobaczyć wszystkie te atrakcje w ciągu trzy dniowej wizyty w mieście. Trzeba tu przyjeżdżać częściej i na spokojnie odkrywać tajemnie Dusznik - Zdroju.

Jakie są najpopularniejsze Ośrodki Wypoczynkowe w Dusznikach - Zdroju?

Ten rodzaj obiektów w Dusznikach - Zdrój od wielu lat pozostaje niezwykle uniwersalny. Stał się niewątpliwie alternatywą dla pozostałej bazy noclegowej. To świetne miejsce noclegowe zarówno dla singli, na romantyczny wyjazd we dwoje czy służbowy wyjazd. Ośrodki wypoczynkowe wybierają też rodziny z dziećmi, którym zależy na spokojnym wypoczynku. Tego typu obiekty noclegowe cechuje przyjazna, rodzinna atmosfera oraz decydując się na noclegi z wyżywieniem kuchnia tradycyjna i regionalna. Dodatkowo bezpłatnie zaparkujesz auto i bez ograniczeń skorzystasz z Wi-Fi. W pokojach dostępnych jest mnóstwo udogodnień, należą do nich biurko, zestaw kawowy, kosmetyki hotelowe a nawet żelazko. Podkreślmy, że w pokojach znajduje się również lodówka, duży telewizor, wygodny stolik z krzesłami, czy przestronna szafa na ubrania. 

Jaki ośrodek wypoczynkowy wybrać na noclegi z dziećmi?

Decydując się na noclegi w Dusznikach - Zdrój z dziećmi warto zwrócić uwagę na udogodnienia. Ważne aby w ośrodku znajdowały się:

 • plac zabaw(ulokowany w pobliżu ośrodków)
 • mebelki ogrodowe do zabaw
 • mini siłownia dla najmłodszych 
 • trampoliny 
 • huśtawki
 • zjeżdżalnie
 • przewijak 
 • plastikowe naczynia 
 • łóżeczko, wanienka, stolik do karmienia
Jaki jest koszt pobytu w ośrodku wypoczynkowym?

Na wysokość ceny składa się kilka kwestii. Są to: 

 • lokalizacja obiektu 
 • wyposażenie 
 • ogólny standard
 • długość pobytu 
 • sezonowość 
 • ilość osób 
 • dodatkowe usługi