Noclegi Cieszyn

Liczba ofert: 1
Od 200 zł
(0 opinii)
Restauracja i Apartamenty BaHus
Ustroń, 9 Listopada 10 , Beskid Śląski
Kategoria: Apartamenty Ustroń
Zapraszamy do restauracji i apartamentów BaHus znajdujących
się w centrum Ustronia w odległości zaledwie 50 m od rynku. To świetna baza na wypady do

O miejscowości Cieszyn

Noclegi Cieszyn

Cieszyn to malownicze miasto położone na granicy Polski i Czech . Leży w województwie śląskim, położone na prawym brzegu Olzy, u podnóża Beskidu Śląskiego. Z całą pewnością, miasto może poszczycić się długą historią. Jedno z najstarszych miast na Śląsku . Cieszyn powstał w X w. jako gród broniący południowej granicy państwa polskiego. W XI wieku zbudowano tutaj kaplicę w stylu romańskim, która stoi po dzień dzisiejszy. Jest to jeden z najważniejszych zabytków w Polsce . Pierwsza wzmianka odnośnie Cieszyna pochodzi z 1155 roku jako Tescin, w bulli protekcyjnej papieża Hadriana IV dla biskupa wrocławskiego Waltera , w której wymieniono Cieszyn jako jeden z grodów kasztelańskich. Od ok. 1290 r. Cieszyn był stolicą samodzielnego księstwa cieszyńskiego, potem powstałego na bazie księstwa regionu – Śląska Cieszyńskiego.

Agroturystyka Cieszyn

Dziś Cieszyn to miejscowość , która przyciąga wielu turystów, ze względu na położenie przy granicy. Będąc w Cieszynie koniecznie trzeba udać się na Górę Zamkową , najstarsze miejsce w mieście. Właśnie tu stoi wspomniana wcześniej romańska Rotunda. Z Wieży Piastowskiej można podziwiać panoramę miasta i okolic. Na Górze znajduje się również Wieża Ostatecznej Obrony z XIII wieku , ruiny zamku oraz Pałac Myśliwski Habsburgów , obecnie Zamek Cieszyn, pochodzący z XIX wieku.

Cieszyn pensjonat

Będąc w centrum , wzrok przyciąga Rynek , który zachował średniowieczny układ miasta, z zabytkowymi kamienicami .Na Rynku , nie sposób nie zauważyć Ratusza , który pochodzi obecnie z XIX wieku, a na jego miejscu stał wcześniej pierwszy wzniesiony w XV wieku. Z obiektów sakralnych z całą pewnością na uwagę zasługuje Kościół Św. Krzyża, który wzniesiony został na początku XVIII wieku. Piękny barokowy styl , zachwyca niejednego turystę. Kolejnym obiektem jest Sanktuarium Matki Bożej Cieszyńskiej ( kościół św. Marii Magdaleny. Obiekt pierwotnie powstał w XIII wieku, później przebudowywany wielokrotnie.

Cieszyn noclegi

Pokrótce warto wspomnieć o świątyni gotycko-renesansowej – Kościół Św. Trójcy , który się mieści przy ulicy Michejdy. Miłośnikom pieszych wycieczek , na pewno nie zabraknie atrakcji. Często polecana jest Barania Góra na wysokości( 1220 m n.p.m) , gdzie z wieży widokowej można podziwiać panoramę Śląska Cieszyńskiego. Warto również wspomnieć o Dolinie Białej Wisełki , z której można wędrować do malowniczych wodospadów w Beskidach tzw. Kaskad Rodła. Kilka ciekawych szczytów : Wielki Stożek (979 m n.p.m.) i Równica (885 m n.p.m.). Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie . Cieszyn noclegi zapewni każdemu.