Noclegi Guciów

Liczba ofert: 1
Od 350 zł
(0 opinii)
Chatka u Jagienki
Guciów, 17 , Roztocze
Kategoria: Agroturystyka Guciów
Zapraszamy na Roztocze do malowniczej miejscowości Guciów!
Właśnie tu czeka na Was Chatka u Jagienki - jest to gospodarstwo agroturystyczne zlokalizowane w sąsiedztwie wyjątkowej

O miejscowości Guciów

Noclegi Guciów

Guciów jest malowniczą, roztoczańską wsią leżącą nad rzeką Wieprz pomiędzy miejscowościami Zwierzyniec i Krasnobród. Miejsce to uwielbiają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Latem czekają spływy kajakowe, szlaki rowerowe i piesze a zimą świetne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. W pobliżu miejscowości dostępne są wyciągi narciarskie.

Największą atrakcją Guciowa jest muzeum etnograficzno-przyrodnicze wpisane do rejestru zabytków znane pod nazwą "Zagroda Guciów". Składa się z chałupy, stodoły (wybudowane w XIX w.) i obory z poddachem (początek XX wieku).

Na pobliskim wzgórzu zwanym Monastyr lub Starzyzna znajdują się pozostałości grodziska typu wyżynnego (widoczne zarysy wałów) funkcjonującego od IX do XI wieku. Przyjmuje się, że był to jeden z grodów wchodzących w skład większej grupy osad otwartych (podobne zlokalizowane w pobliskim Batorzu i Chodliku). W okolicy znajdują się również cmentarzyska kurhanowe. Ciekawostką są także odkryte w 2005 roku przez Gerarda Gierlińskiego  skamieniałe ślady dinozaura kaczodziobego oraz mięsożernego. Obie skamieliny miały być zaczątkiem „Środkowoeuropejskiego Dinoparku” w Guciowie.

Noclegi w Guciowie

Turyści wybierając noclegi w Guciowe mają do wyboru gospodarstwa agroturystyczne, domki oraz pokoje gościnne. Gospodarze dokładają wszelkich starań aby Goście czuli się wyjątkowo i chętnie wracali. Można także wykupić noclegi z wyżywieniem, tutejsza kuchnia jest bardzo smaczna, można zakupić lokalne produkty.