Noclegi Lesko
Lesko to miasto położone nad Sanem wypływającym ze znajdującego się nieopodal Jeziora Myczkowieckiego, stanowiące jedno z wielu wspaniałych miejsc od których warto zacząć wycieczkę w Bieszczady. Po raz pierwszy nazwa "de Leszko" pojawiła się w 1480 roku i była określeniem nowego miasta, którego nazwa później zmieniała się na Lyesko, Liesko i w końcu w 1722 roku uformowana została znana nam dziś nazwa Lesko. Nazwa pochodzić może od leszczyny, jednak możliwe jest również jej pochodzenie od imienia Lestka, który był drugim księciem Polan z dynastii Piastów. Ciekawostką historyczną jest fakt, iż według znalezisk archeologicznych od IV w. p.n.e. obszary te zamieszkane były już w czasach prehistorii i późniejszego okresu wpływów rzymskich.
Lesko pokoje do wynajęcia
Około 1507 roku Węgrzy zniszczyli zamek w Sobniu, przez co rodzina Kmitów przeniosła się do Leska, lokalizując gród na wzgórze Baszta. Od tego czasu w Lesku rozwijał się handel i rzemiosło, czyniąc z miasta ważny ośrodek gospodarczy, w niedługim czasie powstały także dwa kościoły, zamek, dwie cerkwie i synagoga. Miasto i zamek zostały dwukrotnie zniszczone w najazdach wojsk szwedzkich w 1702 i 1704 roku, kolejny raz miasto ucierpiało w 1768 roku przez wojska rosyjskie. Następnie nieszczęścia spadły na Lesko w II połowie XIX wieku - epidemia cholery i ogromny pożar, który pochłonął drewnianą część miasta, odbudowaną później już jako murowaną. W okresie I wojny światowej przez Lesko przeszły wojska autro-węgierskie oraz rosyjskie. W czasie II wojny natomiast Lesko zajęła Armia Czerwona, a nad stanowiącym granicę sowiecko-niemiecką Sanem wybudowane zostały betonowe bunkry stanowiące część Linii Mołotowa, zniszczone w 1941 roku.
Lesko noclegi
Po zakończeniu wojny Lesko nie miało możliwość rozwoju przez kolejną dekadę z powodu niewielkiej odległości od granicy z ZSRR oraz przez działania UPA. Stopniowa odbudowa i rozwój miasta rozpoczęły się w połowie lat 50. ubiegłego wieku, a Lesko stało się na jakiś czas siedzibą powiatu bieszczadzkiego, funkcja ta przywrócona została miastu w 2002 roku, które od tej pory stanowi siedzibę powiatu leskiego.
Mimo burzliwej historii w Lesku zobaczyć można do tej pory wiele zabytków i ciekawych miejsc, a tym Stary Rynek z kamienicami nawet z XVII wieku, ratusz miejski z 1894 r., Zamek Kmitów z 1507 r. przekształcony obecnie na ośrodek wypoczynkowy, synagoga powstała na przełomie XVI/XVII w., w której obecnie znajduje się galeria sztuki, żydowski cmentarz, przydrożne kapliczki oraz trzy pomniki - Głaz Legionowy, Pomnik poległych milicjantów i Pomnik Armii Czerwonej.