Noclegi Gliczarów Dolny

Liczba ofert: 1

Dom Na Skolach max 18 osób

Od 1200 zł

(0 opinii)

Dom Na Skolach max 18 osób
Gliczarów Dolny, Gliczarów Dolny 59, Podhale
Kategoria:  Kwatery Gliczarów Dolny
+-

O miejscowości Gliczarów Dolny

Gliczarów Dolny to niewielka miejscowość zlokalizowana na wysokości ok. 800 m n.p.m. na obszarze Pogórza Gliczarowskiego, sąsiadując z Białym Dunajcem na zachodzie oraz z Gliczarowem Górnym na południu. Początki istnienia wsi datuje się na XVII wiek, kiedy to Marcin Bafia na prawie wołoskim ulokował wieś. Jego syn, Andrzej, uzyskał przywilej na sołectwo od króla Jana II Kazimierza, a w dokumentach wspomniana została nazwa Gleycarów. Było to określenie na tereny dzisiejszego Gliczarowa Dolnego i Górnego, na których początkowo powstawały pasterskie szałasy, zamienione z czasem na solidniejsze budynki zamieszkiwane przez całe rodziny.

Nie wiadomo skąd dokładnie wywodzi się nazwa, jednak podejrzenia padły na słowo "glicza" oznaczające miejsce, w którym wieje silny wiatr, a także niemieckie słowo "Gletscher" oznaczające lodowiec. Warto wspomnieć również, że kiedyś obie wsie stanowiły jedną miejscowość, Gliczarów, a ich podział nastąpił stosunkowo niedawno, bo dopiero po II wojnie światowej.

Gliczarów Dolny zlokalizowany jest w otoczeniu miejscowości które oferują wiele atrakcji turystom - karczmy, muzea, wyciągi narciarskie, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Dzięki temu Gliczarów Dolny jest fantastyczną bazą wypadową w okolice, stanowiąc jednocześnie spokojny zakątek w którym po dniu pełnym wrażeń można odpocząć w otoczeniu przyrody i czystego, górskiego powietrza.

Agroturystyka Gliczarów Dolny Pensjonaty Gliczarów Dolny Hotele Gliczarów Dolny Camping Gliczarów Dolny Apartamenty Gliczarów Dolny Ośrodki wypoczynkowe Gliczarów Dolny Kwatery Gliczarów Dolny Domki Gliczarów Dolny Hostele Gliczarów Dolny Motele Gliczarów Dolny SPA Gliczarów Dolny Uzdrowiska Gliczarów Dolny Schroniska Gliczarów Dolny Stancje Gliczarów Dolny Internaty Gliczarów Dolny Zajazd Gliczarów Dolny Wille Gliczarów Dolny Noclegi pracownicze Gliczarów Dolny Pola namiotowe Gliczarów Dolny Pokoje gościnne Gliczarów Dolny Ośrodki wczasowe Gliczarów Dolny

Gliczarów Dolny - najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje nocleg w Gliczarowie Dolnym?

Za nocleg w Gliczarowie Dolnym trzeba zapłacić ok 40 zł. Cena zależy o terminu pobytu, rodzaju obiektu jak i ilości osób. najtaniej zapłacimy za kwatery prywatne, agroturystykę oraz pokoje gościnne?

Jakie są najpopularniejsze noclegi w Gliczarowie Dolnym?

Najpopularniejsze noclegi w Gliczarowie Dolnym to wille, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, domki, pokoje do wynajęcia pensjonaty z wyżywieniem. 

Jaki nocleg wybrać w Gliczarowie Dolnym z dziećmi?

Wybierając się do Gliczarowa Dolnego z rodziną warto wybrać domki, apartamenty, pokoje gościnne, pensjonaty, noclegi z wyżywieniem oraz z atrakcjami dla dzieci. 

Ile jest z Gliczarowa Dolnego do Zakopanego?

Z Gliczarowa Dolnego do Zakopanego jest ok 13 km. Do Zakopanego możemy dojechać samochodem, autobusem, busem lub pociągiem. Podróżując pociągiem PKP czy autobusem PKS lub BUS należy wcześniej sprawdzić aktualne rozkłady jazdy i ceny biletów.