Ośrodki wczasowe Bukowina Tatrzańska

Liczba ofert: 2

Dom Wypoczynkowy Wysoki Wierch
Bukowina Tatrzańska, Leśna 26A, Podhale
Kategoria:  Apartamenty Bukowina Tatrzańska
Dom Wypoczynkowy Wysoki Wierch oferuje noclegi w+ Bukowinie Tatrzańskiej miejscowości, która słynie z pięknych widoków!-
Ośrodek Wczasowy ANNA
Bukowina Tatrzańska, Wierch Rusiński 10, Podhale
Kategoria:  Ośrodki wypoczynkowe Bukowina Tatrzańska
Ośrodek Wczasowy Anna w Bukowinie Tatrzańskiej zapewnia+ noclegi ze śniadaniem, blisko wyciągu!-

O miejscowości Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska-Tutaj znajduje się najwyższy górski wodospad w Polsce – Siklawa i najpiękniejsze polodowcowe jezioro w Tatrach – Morskie Oko. W tej podhalańskiej gminie działa kilkadziesiąt wyciągów narciarskich oraz dwa nowoczesne kompleksy źródeł termalnych. Bukowina Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w Małopolsce. Decydując się tu na noclegi, możesz spróbować najlepszego pstrąga i tradycyjnej kwaśnicy. Bukowina Tatrzańska położona jest na wschód od Zakopanego (16 km) w pobliżu Białki Tatrzańskiej (6 km). W okolicy przebiega granica ze Słowacją – Łysa Polana 10 km i Jurgów 9 km.

Planujesz wyjazd w okolice Zakopanego? Polecamy Ośrodki Wczasowe w Bukowinie!

Kiedyś ośrodki wczasowe były głównym organizatorem wypoczynku niemalże o każdej porze roku w górach. Tak też jest zresztą do dziś, cały czas utrzymują się one na wysokiej pozycji, mimo nie małej konkurencji i pojawienia się wielu innych obiektów, oferujących zakwaterowanie-nie ustępują miejsca. Ośrodki wczasowe mają ciekawą ofertę dla wczasowiczów. Z reguły to obiekty noclegowe położone na stosunkowo dużym terenie, które dysponują dużą ilością miejsc noclegowych. Poza noclegiem oferują często swoim gościom całodzienne wyżywienie, organizują wycieczki, zajęcia grupowe, ogniska, wieczorki taneczne, czy dyskoteki.

Proponowane atrakcje:

 • Termy Bukovina 
 • Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
 • Rodzinna Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI
 • Snow Dream – Bukowina Tatrzańska
 • Wysoki Wierch – Kompleks narciarski obejmujący cztery sąsiadujące ze sobą wyciągi orczykowe: “Na Wysokim”, “Niedźwiadek”, “Pod Wysokim” oraz “Ku Dolinie”
 • Skansen w Jurgowie – Zagroda Sołtysów
 • Parafia w Bukowinie Tatrzańskiej im. Najświętszego Serca Jezusowego

Jakie ośrodki wczasowe zwykle wybierają turyści?

Ośrodki wczasowe wybierają osoby, które oczekują kompleksowej oferty wypoczynku - nie chcą wstawać rano, żeby iść po bułki na śniadanie, czy szukać obiektów gastronomicznych, gdzie mogą zjeść obiad. Chcą to mieć na miejscu - schodzą do jadalni, czy stołówki - a posiłek już na nich czeka. Basen to kolejny czynnik przyciągający turystów - w końcu w Tatrach zdarzają deszczowe mgliste się dni, kiedy zwiedzane, lub spacery mogą być utrudnione z powodu właśnie niesprzyjającej aury za oknem. 

Ceny noclegu ośrodków wczasowych- jakie są? 

Na ich wysokość wpływają takie czynniki, jak lokalizacja, czy kategoria danego obiektu. Najkorzystniej jest wybierać obiekty z kategorii kwatery i pokoje, gdyż wtedy koszt noclegu może wynieść od 120 zł. Warto również pamiętać, że ceny mogą wzrastać w sezonie letnim, gdy do Bukowiny przyjeżdża najwięcej osób, oraz w weekendy. W takim przypadku ceny noclegów weekendowych w ośrodkach bywają o 35% wyższe od tych, jakie obowiązują w dni powszednie. W Bukowinie można znaleźć także oferty noclegów z rabatami – są one wyraźnie oznaczone na liście wyników wyszukiwania. Warto także skorzystać z odpowiedniego filtrowania i przesortować wyniki tak, by najtańsze obiekty znajdowały się na początku listy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że cena to nie wszystko, ważny jest także komfort i zadowolenie z miejsca, w którym się nocuje. W końcu wszystkim nam zależy, by dobrze wypocząć. 

Ośrodki wczasowe przyjazne dla rodzin z dziećmi? 

Wystarczy sprawdzić, czy dany ośrodek posiada podstawowe udogodnienia dla dzieci, dzięki którym nasz bagaż będzie mniejszy, a wypoczynek łatwiejszy. Jeśli dodatkowo znajduje się w okolicy bogatej w atrakcje dla dzieci (co również warto sprawdzić wcześniej), to nasz wypoczynek bez względu na pogodę na pewno będzie udany! 

Wśród rekreacji dziecięcej najczęściej występują: 

 • Kącik zabaw dla dzieci (dodatkowe miejsce zabaw w razie niepogody),
 • Opcjonalnie propozycje programów animacyjnych dla dzieci,
 • Pokoik zabaw dla dzieci, gdzie mogą spotkać towarzyszy zabawy, w razie niepogody dodatkowe pomieszczenie do zabawy,
 • Parasol ogrodowy, lub miejsce zacienione do wypoczynku na zewnątrz w razie upałów.
Agroturystyka Bukowina Tatrzańska Pensjonaty Bukowina Tatrzańska Hotele Bukowina Tatrzańska Camping Bukowina Tatrzańska Apartamenty Bukowina Tatrzańska Ośrodki wypoczynkowe Bukowina Tatrzańska Kwatery Bukowina Tatrzańska Domki Bukowina Tatrzańska Hostele Bukowina Tatrzańska Motele Bukowina Tatrzańska SPA Bukowina Tatrzańska Uzdrowiska Bukowina Tatrzańska Schroniska Bukowina Tatrzańska Stancje Bukowina Tatrzańska Internaty Bukowina Tatrzańska Zajazd Bukowina Tatrzańska Wille Bukowina Tatrzańska Noclegi pracownicze Bukowina Tatrzańska Pola namiotowe Bukowina Tatrzańska Pokoje gościnne Bukowina Tatrzańska Ośrodki wczasowe Bukowina Tatrzańska