Ośrodki wczasowe Białka Tatrzańska

Liczba ofert: 1
Od 90 zł
(0 opinii)
Górski Ośrodek Wczasowy Kościelec
Czarna Góra, Sołtystwo 29 , Podhale
Kategoria: Kwatery Czarna Góra
Zapraszamy na wypoczynek i noclegi w górach!
Górski Ośrodek Wczasowy Kościelec znajduje się w Czarnej Górze i zapewnia dogodny dojazd do wszelkich atrakcji na

O miejscowości Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to słynna miejscowość narciarska, konkurująca z pobliskim Zakopanem, a także doskonała wieś letniskowa. Zimą w Białce Tatrzańskiej każdego roku przygotowuje się kilkanaście imprez zimowych, m.in.: zjazd na plastikowych workach wypełnionych sianem, czy słynna biała noc sylwestrowa na nartach, a w karczmach można słuchać muzyki góralskiej. 

Domy wczasowe w Białce Tatrzańskiej to oferta, która idealnie sprawdzi się dla każdego – rodzin z dziećmi, seniorów preferujących spokojny wypoczynek, czy grup znajomych, którzy chcą spędzić wspólnie czas!

Ośrodki Wczasowe z widokiem na góry stały się popularnym sposobem zapewnienia komfortowego zakwaterowania całej rodzinie podczas wakacyjnego pobytu. Nie wszystkie oferują te same warunki, a te o podwyższonym standardzie często nazywane są apartamentami. Ośrodki wczasowe to komfort, bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera.

Na jakie ośrodki najczęściej się decydujemy?

Zwyczajne domowe wnętrza, przystosowane do potrzeb turystów, posiadające wszystko, czego potrzeba, aby poczuć się jak w domu, przy czym nie brakuje w nich sprzętów codziennego użytku takich, jak lodówki, pralki, kuchenki, mikrofali, czajników elektrycznych, żelazka i deski do prasowania. Odkurzacze, czy zmywarki do naczyń także są dostępne. To zwykle również darmowe wifi i TV 24 godziny na dobę. Pobyt w ośrodku oznacza stały, nieograniczony dostęp do kuchni, która wyposażona jest tak samo, jak kuchnia w przeciętnym mieszkaniu. Sprzęty AGD takie jak lodówka, kuchenka gazowa lub indukcyjna, zamrażarka, kuchenka mikrofalowa, nierzadko też mikser, czy blender, czajnik elektryczny, zmywarka do naczyń, a także komplet naczyń i sztućców i wszelkie niezbędne utensylia zazwyczaj są na miejscu i umożliwiają samodzielne przyrządzanie posiłków, co jest ważne dla osób ze specjalną dietą lub pragnących spędzić wakacje oszczędnie. Oprócz tego wszystkiego cechuje je zwykle dostęp do ogrodu, co z kolei oznacza pewną ilość atrakcji w ramach wypoczynku po powrocie z wędrówek. Ogród jest miejscem relaksu wczasowiczów, którzy często mogą korzystać w znajdujących się w nim leżaków, hamaków, sprzętu do grilla, a najmłodsi także z placu zabaw.

Co warto odwiedzić?

Zachwycającym zakątkiem, którego nie można pominąć podczas pobytu w Białce Tatrzańskiej jest Przełom Białki - ścisły rezerwat przyrody. Przełom rzeki znajduje się na północ od wsi. Po prawej stronie drogi spotkamy dwie skały Kramnicę i Obłazową, które tworzą bramę dla przepływającej rzeki. W masywie Obłazowej znajduje się gratka dla pasjonatów - archeologów: jaskinia w której przed 30 tys. lat obozował człowiek pierwotny, który pozostawił w niej narzędzia łowieckie m.in. najstarszy na świecie bumerang.

W oddali na północ od wsi Białki (przy drodze do Nowego Targu) widoczna jest Cisowa Skałka, która może być również celem letnich wędrówek. Z wierzchołka skałki rozciągają się wspaniałe widoki na wszystkie strony świata, tj. na okoliczne pasma górskie: Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę.

Po wschodniej stronie wsi góruje nad Białką osypujące się urwisko Litwinowej Grapy (Litwinki) - zbudowane z piaskowców i łupków fliszowych, zwanej również Czarną Górą (903 m n.p.m.). Ze szczytu rozciąga się panoramiczny widok: na południu widnokrąg zakreślają Tatry od Bielskich aż po Zachodnie, na północy Gorce, na północnym zachodzie przy dobrej widoczności dostrzec można Pieniny, a na północnym wschodzie Beskidy z Babią Górą. Obraz widokowy dopełnia panorama pobliskich miejscowości przecięta wstęgą wijącej się rzeki Białki.

Od czego uzależniona jest cena za nocleg?

Przy ustalaniu ceny znaczenie mają przede wszystkim: lokalizacja obiektu, długość pobytu, oraz ogólny standard i wyposażenie naszej bazy noclegowej. Koszty mogą się też różnić w zależności, czy decydujemy się na wyjazd w sezonie, czy też poza nim. 

Czy ośrodki posiadają rodzinną ofertę? 

Jak najbardziej. Znajdziemy takie atrakcje, jak:

  • Park linowy 
  • Plac zabaw
  • Aquapark
  • Kącik zabaw
  • Huśtawki
  • Trampoliny